LIFTBACK Škoda MissionL: Premiéra příští týden ve Frankfurtu...

05.09.2011 14:52

Škoda uvolnila první snímky auta, které brzy rozšíří nabídku značky. Koncept MissionL je velmi blízký sériové podobě a odhaluje podobu šesté modelové řady, která se stane symbolem startu modelové ofenzívy české automobilky. Kompaktní pětidveřový automobil bude uveden na trhy v Evropě, Rusku a v Číně. Pro každý z těchto regionů projde liftback specifickými modifikacemi. Indický trh navíc získá vlastní variantu v podobě kompaktního sedanu postaveného na základech modelu Polo. Na snímku můžete porovnat až nápadnou podobu vozu, jenž stojí mezi Fabií a Octavií s konceptem Vision D.

"MissionL odhaluje podobu našeho nového kompaktního modelu. Velmi přesně ukazuje, kudy se bude ubírat cesta naší značky," říká předseda představenstva společnosti ŠKODA Winfried Vahland. „Světová premiéra ve Frankfurtu dává jasný signál, že ŠKODA teď jede na plný plyn. V nejbližších dvou až třech letech budeme představovat každých šest měsíců nový vůz." Do roku 2018 chce automobilka posílit své prodeje na 1.5 milionu vozů ročně.

Od poloviny roku 2013 se bude model Yeti pro místní trh vyrábět rovněž v Číně. Od roku 2013 zde bude ŠKODA ve spolupráci se Shanghai Volkswagen produkovat i nový kompaktní model. Počet modelů vyráběných v Číně se tak zvýší na pět. Také v Rusku dojde k rozšíření produkce a to díky partnerství koncernu Volkswagen s ruskou Automobilkou GAZ Group. V posledním čtvrtletí roku 2012 začne z linek v závodě GAZ v Nižním Novgorodu sjíždět také model Yeti. Foto: redakce

V letošním roce pak v Indii odstartuje výroba zcela nového kompaktního sedanu. Pozornost je věnována také tradičním trhům - evropskému a domácímu českému. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi se bude v budoucnu vedle Fabie a Octavie vyrábět ještě třetí model, čemuž se odpovídajícím způsobem přizpůsobuje navyšování kapacity výrobních linek. V závodě ve Vrchlabí bude ŠKODA od konce roku 2012 vyrábět automatickou dvouspojkovou převodovku DQ200.

Expozici Škody a novinku MissionL nejdeme na autosalonu ve Frankfurtu v hale číslo 3. Zdroj a foto: Škoda