LIBOR PODMOL si bude užívat mašiny BMW..!

13.05.2022 10:24

Motorkářská sezona je v plném proudu a také letos bude freestyle motokrosař a mistr světa Libor Podmol prohánět i testovat motorky BMW z Inveltu. Své poznatky a zkušenosti bude sdílet nejen s prodejci, ale i se zákazníky na některých motorkářských akcích.

"Vybrat si tu správnou mašinu je srdeční záležitost, ale je důležité říct si, co očekáváte. Člověk si musí jasně definovat, na co chce motorku používat, a podle toho vybírat," říká Libor Podmol.

U BMW Motorrad vládnou především cestovní endura s modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure. Libora budeme moci vidět i na největším cruiseru v historii německého výrobce.

Podmol dodává: "Asi to, co mě nejvíce na motorkách BMW baví, je ono legendární škubnutí do strany díky unikátnímu postavení válců, jako by mašina pokaždé ožila, když ji nastartujete. Je taky pro šikuly jako jsem já, se 40 šrouby po zranění v nohou. Mám je vlastně schované za motorem, dodává mi to takový extra pocit bezpečí. Stroje mají navíc skvělý motor i design a to jsou pro mě osobně na nich ty nejlákavější věci."

O cruiseru BMW R18 s legendárním plochým motorem typu boxer o objemu 1800 ccm jsem už loni psal. Vznikl vlastně i díky fanouškům německé značky. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: EV Communications