LEXUS UX 2.0l HYBRID 2023: Inovovaný crossover nabídne dokonalejší technologie a vyšší výkon (VIDEO)..!

16.05.2022 11:04

Prémiová značka představuje v těchto dnech modernizovaný model po všech stránkách. Předně za vylepšenými jízdními vlastnostmi stojí nová kalibrace tlumičů i elektrického posilovače řízení. Vůz získal větší tuhost karoserie a runflatové pneumatiky.

Řidič ocení nový infotainment se standardním 8palcovým nebo volitelným 12.3palcovým dotykovým displejem s vyšším rozlišením i antireflexní technologií podobnou smartphonu.

Přibyly dva USB porty a zvětšila se plocha pro bezdrátové nabíjení mobilu. Večer kabinu rozzáří inovativní ambientní osvětlení.

Nejvyšší specifikace F Sport (k 16.5.2022 za 1.370.000 korun) získala nový volant, sportovní sedačky, hliníkové pedály a optimalizované adaptivní tlumiče AVS.

K vychytávkách patří panoramatický výhled kolem celého vozu s kamerami i radary vylepšené technologie Safety System+ 2.5. Rozšířil se tak rozsah odezvy Pre-Collision System (PCS), který je určen k detekci cyklistů a chodců za zhoršených světelných podmínek i na křižovatkách. Dále má řidič k dispozici aplikaci s digitálním klíčem pro mobilní telefon.

Český ceník zahrnuje hybridní verzi UX 250h 2WD s převodovkou E-CVT. Současný dvoulitrový čtyřválec produkuje systémových 184 koní. Aktuální model s pohonem předních kol lze pořídit za akčních 909 tisíc korun. Z ceníku však není patrné, zda jde již o modelový rok 2023. Spíše si však na novinku budeme muset ještě počkat. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa