LEXUS LC 500 5.0l V8 Inspiration Series 2020..!

15.08.2019 08:45

Stylový prémiový model Lexus LC 500 přidává tři roky po svém uvedení speciální sofistikovanou limitovanou edici. Inspiration Series je vyzrálé a velmi propracované stylové coupé.

Vyniká lakem Nori Green Pearl a sadou 21-palcových dvoubarevných kol. Podobně dvoubarevný interiér zdůrazňuje vyjímečný design a špičkové zpracování. Desetipolohová elektricky nastavitelná sedadla v anilinové kůži získala nejjemnější a nejkvalitnější materiál v celé řadě vozů značky Lexus.

Zakázkovou barvu Saddle Tan doplňuje v kabině mírně tmavší odstín obložení dveřních panelů v Alcantaře®. Na volantu, přístrojové desce, středové konzole a dveřích najdeme černou kůži Amber.

Nádherné kupátko disponuje pětilitrovým osmiválcem s přirozeným nasáváním vzduchu (bez turba), jenž produkuje 471 koní. Výkon přenáší na zadní kola 10stupňový automat. Výrobce uvádí zrychlení z nuly na stovku za 4.4 sekundy.

Lexus nezmiňuje celkový počet vyrobených kusů, ale například pro USA je určeno 100 automobilů. V Evropě má být Inspiration Series dostupná ve třetím čtvrtletí letošního roku. Standardní model Lexus LC startuje na ceně 2.750.000 korun. Více se patrně dozvíme na podzimní Motor Show ve Frankfurtu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa