LEXUS IS 500 F SPORT Performance V8: Pětilitrový Japonec disponuje stádem 478 koní (VIDEO)..!

23.02.2021 13:50

Přepracovaný prémiový IS s pohonem zadních kol dosáhl v loňském roce dokonalé rovnováhy mezi sportovním a sofistikovaným charakterem, což z něj tvoří dosud nejlepší IS v historii.

Hlavní inženýr značky Naoki Kobayashi a jeho tým však pracuje výhradně na severoamerickém trhu na něčem opravdu speciálním. Tohle je první 500 F Sport Performance, jenž vylepší aktuální vzorec sportovního sedanu. Rozšiřuje rodinu IS a zavádí novou éru vozů pro řidičské nadšence, jenž touží po vyšším výkonu oproti standardním modelům F Sport.

Všimněte si speciálního výfukového systému se čtyřmi koncovkami a zvýšené přední kapoty, pod kterou je ukrytý atmosférický osmiválec o objemu 5.0-litrů produkující 478 koňských sil s točivým momentem 535 Nm. Výkon přenáší na zadní kola osmistupňový automat. Vůz o hmotnosti 1.765 kg zvládá sprint z nuly na stovku za 4.5 sekundy.

Interiér F Sport Performance je dokonale propracován a řidič může využít doslova armádu bezpečnostních asistentů, stejně jako výbavu Dynamic Handling Package. Ta zahrhnuje aktivní tlumiče AVS, samosvorný diferenciál Torsen i posílené brzdiče s chlazenými kotouči.

K americkým prodejcům značky Lexus se zcela nový IS 500 F Sport Performance 2022 dostane během podzimních měsíců roku. My se musíme spokojit s individuálním dovozem.

Cenu oznámí japonský výrobce před uvedením na trh. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa