LETNÍ SOUTĚŽ: Máme vítěze..!

03.09.2018 15:31

Počínaje 1. červencem, kdy soutěž odstartovala v rádiovém Speedu na Helaxu se budeme bavit soutěžními otázkami na téma Dakar. Každý týden až do konce srpna musíte odpovědět správně alespoň na tři z nich. Vyhrát můžete karton Drinků 69, auto značky Mini na víkend nebo poukaz na tónování autoskel vašeho plechového miláčka a další suvenýry.

První otázka zní: "Aleš Loprais letos vyhrál Rallye Dakar nebo Morocco Desert Challenge?" Odpověď mi pošlete do 7.7.2018 na jirka@helax.cz.

Druhou část soutěže, kde budete moci vyhrát jízdu s ostrou soutěžní Tatrou a účast na Dakaru najdete od 10. čevence na loprais.cz. Jirka Hyner

______________________________________________________________________

9.7.2018

Vašim druhým úkolem bylo na hyner@seznam.cz napsat nejpozději do soboty 14. července alespoň tři dakarské závodníky mimo Aleše Lopraise.

Musím dodat, že druhé část soutěže, ve které je ve hře jízda speciálem Tatra a účast na Dakaru se rozjela 10. července, pro více běžte na loprais.cz.

__________________________________________________________________________________________

16.7.2018

Letní soutěž má za sebou druhé kolo. Vašim úkolem bylo napsat mi alespoň tři dakarské jezdce. Soňa zmínila Martina Prokopa, Martina Kolomého nebo Tomáše Ouředníčka. Marek zase motorkáře Ondru Klymčiwa, Milana Engela nebo Gabrielu Novotnou. Díky za všechny vaše emaily. Níže zleva Adama Lacko a Martin Prokop.

Vyhrát můžete karton drinků 69, tónování autoskel vašeho čtyřkolového miláčka i Mini na víkend. Na snímku náš bajker Ondra Klymčiw.

Mám pro vás třetí otázku. Na hyner@seznam.cz mi napište (nejpozději do 21. července) v jaké kategorii vyhrál 5x Dakar Josef Macháček (foto níže)? S pozdravem Jirka Hyner

 Foto: Barth Racing

___________________________________________________________________________________________

23.7.2018

Mám pro vás správnou odpověď na otázku z minulé neděle. Pokud jste napsali, že Josef Macháček je pětinásobný dakarský vítěz v kategorii čtyřkolek, je to tak. Díky za vaše e-maily!

Vašim novým úkolem je napsat mi na hyner@seznam.cz s jakou značkou automobilu startuje na Dakaru Martin Prokop. Je to Peugeot, Mini nebo Ford?

Odpověď mi pošlete nejpozději do soboty 28.7.2018. A ještě něco. Do soutěže se můžete zapojit klidně i dnes, protože během léta stačí odpovědět minimálně na tři otázky. Těším se na odpovědi. Jirka

_______________________________________________________________________

30.7.2018

Díky za všechny vaše odpovědi. Správně bylo Ford. Na Martina Prokopa jsem se ptal i proto, že skončil před týdnem na Baja Aragon mezi auty třetí. Světový šampionát Cross Country je vlastně takovým tréninkem na lednový Dakar.

Baja Aragon 2017 vyhrál mezi kamiony se žlutým Liazem Martin Macík, letos přiváží stříbro, chytil defekt a ztratil důležité minuty. Zvítězil Jaroslav Valtr.

Tentokráte mi na jirka@helax.cz nebo hyner@seznam.cz napište kolik členů má dakarská posádka kamionu Martina Macíka? Jsou dva nebo tři? Za týden bude Martin mým hostem. S pozdravem Jirka Hyner

___________________________________________________________________________________________

6.8.2018

 

Minule jsem se ptal kolik členů má posádka dakarských kamionů i proto, že jsem se těšil na rozhovor s Martinem Macíkem. 90 procent odpovědí bylo správných. Posádku kamionu tvoří tři lidé. Pilot, co-pilot, čili navigátor a mechanik. Marek napsal kompletní jména posádky Martina Macík Jr., jezdí společně s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Michalem Mrkvou! Ale stačila klidně odpověď tři členové!

Nesmím opomenout ani naše bajkery, pro které jsou mnohdy náročné etapy doslova "očistcem." Letní soutěž v dakarském duchu má proto další otázku. Napište mi nejpozději do 11. srpna na hyner@seznam.cz nebo jirka@helax.cz tři jména českých nebo slovenských motorkářů z Dakaru. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

13.8.2018

 

Letní soutěž se nese v duchu Dakaru, proto nesmím opomenout ani naše bajkery, pro které jsou mnohdy náročné etapy doslova "očistcem." Měli jste mi napsat na hyner@seznam.cz nebo jirka@helax.cz tři jména českých nebo slovenských motorkářů z Dakaru.

Zmiňovali jste Pabišku (snímek výše), Brabce, Veselého, Vlčka, Engela, Klymčiva ale i slovenského bajkera Štefana Svitka (foto níže).  Ten už má ve své sbírce stříbrného beduína za druhé místo.

Napište mi, ve kterém roce skončil Štefan Svitko druhý za Toby Pricem? Máte dvě možnosti 2014 nebo 2016? Můžu prozradit, že Štefan bude za týden mým hostem! Přeji vám príma den a těším se na odpovědi do soboty 18. srpna. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Stefan Svitko a redakce

__________________________________________________________________________________________

20.8.2018

Odpověď na otázku z minulé neděle zazněla ve včerejším rozhovoru se Štefanem. Pokud vám to ulítlo - Štefan Svitko skončil druhý na Dakaru v kategorii motorek v roce 2016. Rychlejší byl tehdy jen Australan Price. Díky za všechny emaily.

Vašim dalším úkolem je seřadit dakarské jezdce. V jaké kategorii startuje Martin Prokop, Ollie Roučková a Aleš Loprais. Odpovědi mi posílejte na jirka@helax.cz nebo hyner@seznam.cz. A co můžete vyhrát? Třeba tónování autoskel vašeho auta, karton drinků nebo Mini na víkend! Na odpovědi se těším do soboty 25. srpna. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

27.8.2018

 

Naše letní soutěž je téměř finále. Vašim předposledním úkolem bylo určit v jaké kategorii startuje na Dakaru. Martin Prokop, Ollie Roučková a Aleš Loprais. Spávně je, že Martin Prokop jede v kategorii automobilů, Ollie Roučková na čtyřkolce a Aleš Loprais s kamionem Tatra. Děkuji za vaše emaily, téměř včechny byly správně.

V závěrečném úkolu Letní soutěže mi napište, kde startuje 6. ledna další ročník Rallye Dakar? Celkem pět tisíc kilometrů písečných dun a šotoliny během deseti etap čeká na posádky motorek, čtyřkolek, automobilů a kamionů v jediné zemi.

Lednová rallye se jede v Argentině, Bolívii nebo Peru! Pište mi na hyner@seznam.cz  jirka@helax.cz!

______________________________________________________________________

3.9.2018

Správná odpověď na poslední otázku zní: "Lednový Dakar 2019 se jede v jihoamerickém Peru!" Všichni vítězové odpovídali během prázdin pravidelně, ale musím poděkovat a pochválit i Vás, kteří jste posílali e-maily a nevyhráli, kdo tedy něco vysoutěžil?

Soňa Maková vyhrává karton drinků 69 a tričko s podpisem Aleše Lopraise. Marek Laštovka vyhrává Mini na víkend a Jirka Říčánek může využít poukaz na tónování autoskel svého osobního auta. Gratuluji! Se všemi výherci se spojím v průběhu příštího týdne.

S pozdravem Jirka Hyner