LAND ROVER Discovery pro Červený kříž má i svůj dron..!

09.10.2018 08:59

Těsné spojenectví Land Roveru a Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) začalo v roce 1954, kdy britská automobilka darovala vůz sloužící jako pojízdná ošetřovna v poušti nedaleko Dubaje.

Nejnovější upravený model Discovery se stal v těchto dnech aktivní součástí flotily zásahových vozů. Bude sloužit při řešení následků katastrof jako mobilní řídicí centrum. Jeho srdcem je dieslová jednotka 3.0-litru disponující výkonem 258 koní s točivým momentem 600 Nm.

Inovativní komunikační vybavení Land Roveru zahrnuje špičkový osmirotorový dron s termovizí schopný lokalizovat osobu na vzdálenost až 440 metrů, respektive umí vyhledat vozidlo na téměř kilometr. Operátor tak může sledovat nalezené objekty jednoduše, kliknutím na dotykovou hlavní obrazovku ovládacího počítače. Získá tím přesné souřadnice.

Speciální vybavení zahrnuje čtyři rádiové antény, osvětlení okolí vozu a karbonovou konzolu v zavazadelníku s veškerým komunikačním vybavením. Díky tomu lze koordinovat záchranné práce hned, jakmile dorazí na místo události, ať už ve dne nebo v noci. Pro vaši představu, Land Rover od roku 1954 daroval organizaci IFRC už více než 120 automobilů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: JLR