LAND ROVER DISCOVERY 2021: Aktualizovaný off-road zachycen na prvních snímcích (VIDEO)..!

27.05.2020 08:15

Podívejme se na nejnovější špionážní záběry britského modelu, jenž dostane vedle upravené přední a zadní části rovněž vylepšenou kabinu a mild hybridní diesel uvedený již v menším Range Roveru Evoque.

Land Rover by měl získat nejnovější infotainment Touch Pro Duo, jenž zahrnuje 10.2 palcový centrální displej a druhý pro ovládání topení a klimatizace. Očekávat můžeme nové LED světlomety a inovovaná koncová LED světla. Nabídka zahrne i několik dalších barev karosérie.

Největší novinkou vozu však bude diesel s 48-voltovým mírně hybridní systémem o výkonu 237 koní. Získá malý akumulátor a generátor s možností rekuperace brzdné energie, poskytne tak elektrickou podporu nejen během akcelerace. Komplexně sníží zatížení motoru, spotřebu paliva i emisí CO2.

K dispozici bude také verze totožné 2.0-litrové jednotky s výkonem 178 k a 296 k, vybavené stejnou technologií. Všechny tři hnací ústrojí získají ve standardu trvalý pohon všech kol v kombinaci s osmistupňovým automatem.

Případně by mohla být modelu nabídnuta rovněž inovativní plug-in hybridní varianta. Land Rover Discovery Sport a Range Rover Evoque jsou totiž k dispozici se zásuvným modulem tvořeným přeplňovanou benzinovou motorizací 1.5 litru pro přední kola a elektromotorem pohánějícím zadní nápravu. Technologie využívá baterie s kapacitou 15kWh. Celkový systémový výkon činí 304 koní s 540 Nm točivého momentu. Evoque PHEV s ním zrychluje z nuly na stovku za 6.1 sekundy a zvládne přibližně 65 km jízdy v elektrickém režimu.

Vzhledem k velikosti a hmotnosti sedmimístného modelu Land Rover Discovery je pravděpodobné, že se inženýři britské značky budou snažit použít výkonnější jednotky P400e ze sesterského Range Roveru. Ta využívá větší 2.0-litrovou přeplňovanou benzinovou jednotku s elektromotorem a 12.4kWh baterií. Systém nabídne řidiči pod pravou nohou 399 koní. V elektrickém režimu potom dojezd na jedno nabití asi 50 kilometrů. Do prodeje bude modernizovaný Land Rover Discovery uveden koncem letošního roku. Podívejte se na video vizualizaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express