LAMBORGHINI Huracán EVO Coupé 2021: Supersport získal hlasové ovládání vozu i pohonu 4x4 a aplikaci Unica (VIDEO)..!

06.04.2021 08:44

Automobilka Lamborghini je prvním výrobcem automobilů na světě, jenž dokázal začlenit do auta komplexní ovládání společnosti Amazon nazvané Alexa. Od nynějška se k webovému rádiu a Apple CarPlay, jež jsou k dispozici ve voze Huracán Evo, připojila také konektivita s Android Auto pro modely specifikované pomocí "Smartphone Interface and Connected Services."

Lamborghini Connect přidává nové služby prostřednictvím připojení k aplikaci Unica. Jde o vyhledání automobilu, hlášení o stavu vozidla nebo takzvaný "geofencing." Což jsou vzdálená upozornění na rychlost a servis, připojení ke stávajícím službám souvisejícím s navigací i zábavou. Vzdálené aktualizace infotainmentu Lamborghini (LIS) jsou nyní k dispozici rovněž "bezdrátově."

Řidiči modelu Huracán Evo mohou jednoduchým hlasovým příkazem "Alexa" upravovat nastavení klimatizace, osvětlení, vyhřívání sedadel, ale i ovládat navigaci, telefonní hovory a zábavu. Mohou se tak plně soustředit na silnici.

Alexa je dokonce integrována do systému LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata) a do pohonu všech kol. Jednoduchý hlasový příkaz přistupuje ke zpětné vazbě v reálném čase prostřednictvím obrazovky LIS. Lze upravit vektorování točivého momentu, dynamiku řízení Lamborghini (LDS) i kontrolu trakce. Při cestě domů si může řidič s Alexou třeba otevřít vrata garáže a rozsvítit si tam.

Lamborghini Connected usnadňuje i pravidelné upgrady softwaru Over The Air. Dnes je k dispozici ve většině zemí Evropy a Severní Ameriky. Na dalších trzích začne fungovat od příštího roku.

Na rozšířené připojené služby se mohou těšit i stávající majitelé supersportu Huracán Evo. Všechny funkce Lamborghini Connected získají od poloviny dubna dodatečně a bezplatně u autorizovaných prodejců Lamborghini, stejně jako využítí volitelných upgradů. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa