LAMBORGHINI Squadra Corse odhalilo technické specifikace hybridního prototypu LMDh V8 s maximálkou 340 km v hodině (VIDEO)...!

20.09.2022 09:19

Budoucí vůz třídy Hypercar v rámci mistrovství světa FIA® Endurance Championship a třídy GTP IMSA WeatherTech SportsCar Championship bude vybaven hybridní jednotkou, kterou tvoří spalovací motor a Energy Recovery System (ERS) s celkovým výkonem 681 koní.

Vedle sady ERS se Lamborghini rozhodlo použít motorizaci V8 s dvojitým přeplňováním vyvinutou oddělením motoristického sportu Squadra Corse. Automobilka, která se pustila do hybridizace svých silničních modelů, tak prezentuje rovněž specifický projekt LMDh v souladu se strategií Cor Tauri.

Hlavní komponenty rekuperační jednotky obsažené ve standardní sadě homologovaného vozu pokrývají hned několik oblastí, přičemž elektromotor (MGU) byl vyvinutý společností Bosch Motorsport. Řízení výkonu a ukládání energie zajišťuje Williams Advanced Engineering, zatímco sedmistupňová převodovka P1359 je dílem společností Xtrac.

Speciál, který bude mít svou soutěžní premiéru v roce 2024 ve zmiňovaných šampionátech dokáže vyvinout maximální rychlost 340 km/h při suché hmotnosti 1.030 kg bez paliva a řidiče, tedy přesně podle předpisů.

Pokud jde o rozměry vozu, má mít maximální šířku 2.000 mm, délku 5.100 mm a rozvor náprav bude činit 3.148 milimetrů s hmotností motoru minimálně 180 kg.

Základní páteř vozu je konstruována společně se zavedeným dodavatelem podvozků Ligier Automotive a prvky z uhlíkových vláken vyrábí v Itálii HP Composites, dlouhodobý partner Squadra Corse na platformách GT3 a Super Trofeo.

Lamborghini Squadra Corse tak vstoupí do nejvyšší třídy vytrvalostních závodů v souladu s předpisy LMDh vydanými Automobile Club de l'Ouest, Mezinárodní asociací motoristických sportů a Fédération Internationale de l'Automobile (FIA). Podívejte se na video k italskému prototypu pro vytrvalostní závody. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa