LAMBORGHINI SCV12: Hypersport s výkonem 830 koní ještě před premiérou (VIDEO)..!

24.06.2020 08:25

Společnost Lamborghini včera zveřejnila první snímky nového a zatím maskovaného "hypersportovce" s názvem SCV12. Oficiální světový debut proběhne až koncem letošního léta, kdy bude mít maximálně vyladěný motor V12 s přirozeným nasáváním, jedinečný podvozek z uhlíkových vláken a gresivní aerodynamický balíček.

Automobilka z italského Sant'Agata Bolognese připravila pro mimořádný model nejsilnější motorizaci, kterou kdy vyrobila. Může se pochlubit maximálním výkonem téměř 830 koní. Veškerou sílu posílá na zadní kola šestistupňová sekvenční převodovka, jež podporuje i systém odpružení typu push-rod. Toto nastavení snižuje pohotovostní hmotnost vozu a zlepšuje rozložení váhy omezením množství kovu v zadním pomocném rámu.

Speciální lopatka na střeše svádí vzduch a posílá ho do sacího potrubí motoru. Vytváří se tím větší průtok vzduchu dvanáctiválcovou jednotkou, což zvyšuje její výkon.

Samotná platforma vozu SCV12 je vyrobena výhradně z uhlíkových vláken, zatímco karoserie disponuje celou řadu aerodynamických doplňků, včetně zpevněného předního spoileru, mohutného difuzoru nebo obrovského zadního křídla rovněž z uhlíkových vláken. Zástupci značky trvdí, že Lamborghini SCV12 generuje větší přítlak než závodní speciál GT3.

Kupující zajisté ocení sadu obrovských brzdových kotoučů se šestipístkovými třmeny i speciálně vyvinuté pneumatiky pro jedinečnou sadu kol z hořčíkové slitiny. Unikátní hypersport obouvá gumy Pirelli, vpředu R19 a vzadu R20.

Každému novému majiteli bude nabídnuta možnost zúčastnit se pokročilého výcvikového programu řidičů pod dohledem pětinásobného šampiona závodu 24hodin v Le Mans Emanuela Pirra a inženýrů stáje Squadra Corse Lamborghini. Další podrobnosti k limitovanému modelu SCV12 budou zveřejněny patrně před světovou premiérou. Snímky byly pořízeny na francouzském okruhu Paul Ricard. Podívejte se na video z testování. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress