Lamborghini HURACÁN STO V10: Supersport inspirovaný speciálem Super Trofeo EVO (VIDEO)..!

19.11.2020 09:20

Lamborghini představilo ve světové premiéře silniční verzi okruhového Huracánu ze závodní série italské značky. Jmenuje se STO a zájemci nabídne nepřeberné množství kosmetických a výkonnostních vylepšení.

Lamborghini uvádí až 75 procent vnějších panelů vyrobených z uhlíkových vláken. Dokonce i čelní sklo je o 20 procent lehčí než u standardního Huracánu. Nová odlehčená kola vozu jsou vyrobena z hořčíkové slitiny. Po všech vylepšeních má STO suchou hmotnost 1.339 kg, což je o 43 kilogramů méně než specifikace Huracán Performante.

Převodovka má rychlejší způsob řazení a stejně jako u všech vymazlených projektů Lamborghini přenáší veškerou energii motoru pouze na zadní kola. Automobilka dále vybavila supersport tužším odpružením, specifickými stabilizátory a výkonnějšími brzdiči Brembo.

A ptáte se na motor? Je to stejná atmosférická jednotka V10 o objemu 5.2 litru, jež pohání zadní kola varianty Performante. To znamená 631 koní s točivým momentem 565 Nm. Díky maximálnímu odlehčení je Lamborghini o 0.3 sekundy rychlejší. Sprint z nuly na stovku proto umí za 3.1 sekundy.

V kabině nečekejme žádné super pohodlí. Standardní sedadla byla vyměněna za ta z uhlíkových vláken a pro zvýšení bezpečnosti je k dispozici ochranný rám se čtyřbodovými bezpečnostními pásy. Rovněž byly odstraněny koberce a materiály pro odhlučnění, aby se dále maximálně snížila hmotnost.

Lamborghini Huracán STO je již k dispozici na objednávku s cenou bez daně od 216.677 GBP (cca 6.400.600 korun). A výhody této novinky? Majitel si rovnou z okruhu bude moci zamířit třeba na oběd až domů po běžné silnici. Společnost Ad Personam navíc může interiér a další detaily ještě upravit dle jeho požadavků. První dodávky dorazí k zákazníkům patrně na jaře příštího roku. Na videu si můžeme prohlédnout blíže rovněž interiér. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress