LAMBORGHINI Huracán STO: Homologovaný silniční supersport inspirovaný závody SUPER TROFEO EVO s výkonem 640 koní (VIDEO)..!

25.11.2021 14:22

Super Trofeo Omologata má za sebou po Evropě a Severní Americe rovněž dynamickou prezentaci v Asii. Huracán STO byl vyvinutý na základě zkušeností získaných týmem Lamborghini Squadra Corse a je inspirovaný závodní sérií Huracán Super Trofeo EVO. Okruhový speciál GT3 EVO také třikrát zvítězil v závodě 24 Hours of Daytona a dvakrát na 12 Hours of Sebring.

Prezentovaný model STO disponuje atmosférickým motorem V10 o výkonu 640 k produkujícím 565 Nm točivého momentu při 6.500 ot./min. Huracán s pohonem zadních kol poskytuje zrychlení z 0-100 km/h za 3.0 sekundy. Sprint z 0-200 km/h zvládá za 9.0 sekund. Jeho maximální rychlost činí 310 km v hodině.

Se zvýšeným rozchodem kol, tužším odpružením, specifickými stabilizátory a technologií Lamborghini MagneRide 2.0 přináší všechny emoce závodního vozu a zároveň poskytuje pohodlné cestování. Řidič má k dispozici tři nové jízdní režimy ANIMA zaměřené na vysoký výkon: STO, Trofeo a Pioggia. Například mód Pioggia (déšť) optimalizuje kontrolu trakce, vektorování točivého momentu, řízení zadních kol a ABS na mokrém asfaltu. Vše je tady včetně brzdového systému kalibrováno tak, aby se minimalizovaly ztráty přilnavosti a snížení točivého momentu motoru.

Dynamický systém Lamboghini Veicolo Dinamica Integrata (LDVI) je optimalizován pro všechny jízdní podmínky a je spojen s odpružením orientovaným na silniční nastavení. Plně aktivní ESC lze vypnout pro maximální zábavu z jízdy. Brzdiče Brembo CCM-R čerpají zkušenosti z aplikací F1.

Lamborghini využívá sendvičovou technologii uhlíkových vláken používanou v leteckém průmyslu. Díky tomu stačí pro výrobu o 25 procent méně materiálu při zachování stejné strukturální tuhosti. Při suché hmotnosti 1.339 kg je váha modelu Huracán STO snížena o 43 kg, ve srovnání s lehkým Huracánem Performante.

Díky vynikající aerodynamické účinnosti, využití lehkých materiálů, dokonalého řízení a prvotřídního brzdného výkonu přináší STO emoce nejen na trati, ale také při každé jízdě v běžném provozu.

Supersport Lamborghini Huracán STO je nabízen ve variacích Binaco Asopo, Verde Citrea, Grugio Titans, Rosso Apona, Verde Turbine a Blue Laufey (viz snímky). Podívejte se na video prezentaci britského Top Gearu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa a Lamborghini