Lamborghini ESPADA slaví v Londýně 50 let: Pall i Abbey Road..!

19.10.2018 08:36

Na přechodu pro chodce s Lambem jsou to emoce, tak bych začal oslavnou větu k padesátému výročí ikonického modelu. Automobilka si pro tento důležitý akt vybrala Espadu ročník 1976, jež je ve vlastnictví muzea v Sant'Agata Bolognese. Konkrétně model řady III, podvozek # 9090.


První zastávkou Espady z roku 1976 byla na londýnském turné historická centrála Královského automobilového klubu (RAC) v prostorách prodejního salonu Pall, založeného v roce 1897 a považovaného za kolébku anglického motorismu.

Akce byla organizována pro členy RAC a významné hosty italské značky. Na snímcích vidíme vůz ve slavné Rotundě, klubové hale, kde byly vystavovány vždy nejvýznamnější automobily historie.

Poté Espada vyrazila na cestu do legendárních studií Abbey Road, kde 3. srpna před 50 lety nahráli The Beatles svůj hit "Hey Jude."

Jde o symbolické místo ve městě nad Temží a jedna z nejoblíbenějších turistických destinací.

Nahrávala zde spousta známých osobností, třeba Michael Jackson, Jay Z. nebo kytarista Nile Rogers.

Před budovou studií jsem před dvěma lety potkal slavného rockera Boba Geldofa (snímek výše) a prošel se po přechodu jako "Brouci." Tyto momenty mám navždy uloženy v paměti. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a redakce