Koncept MILIVIÉ 1 2.28litru : Vznikne 22 vozů na oslavu slavného Brouka s cenou od 570.000 eur (VIDEO)..!

20.06.2022 08:42

Model je jedinečnou oslavou nejoblíbenějšího auta na světě. Vozidlo s vymazlenými detaily přináší spojení všeho co si "analogový" řidič přeje s bezproblémovou integrací moderních technologií. Využívá rovněž aplikaci pro dálkové zobrazení dat dojezdu, vnitřní teplotu, stav baterie i GPS s trasováním Google Maps.

 

Milivié 1 vychází z ručně zpracovaného dárce "VW 1303," podle předního skla jde o brazilský základ, kam se po skončení produkce Brouka v Německu výroba přesunula. V Mexiku používala tamní továrna Pueblo rovné čelní sklo.

Společnost Milivié poskytuje základ pro totální evoluci s více než tisíci hodinami řemeslné a inženýrské práce. Výsledkem je vůz, který sdílí s původním modelem jen kovovou monokokovou část karoserie a podlahovou desku. I tyto komponenty jsou ale značně upraveny.

 

Podvozek je vylepšen tak, aby souznění se vzduchem chlazeným čtyřválcem o objemu 2.28 l bylo opravdu špičkové. Na zadní kola přenáší výkon zcela přepracovaná automatická převodovka ZF 4HP z Carrery 2 s možností manuálního řazení pádly pod volantem.

Karoserie je šikovně a elegantně zpracována tak, aby tvořila hladší a modernější siluetu, která kombinuje sdílenou DNA s jedinečným postojem. Z interiéru vyzařuje inovativní pohled výrobce. Využívá zakázkové textilie i prvotřídní design infotainmentu s obrovským displejem. Špičkový zvuk audia doplňuje LED technologie na míru.

 

Milivié je duchovním dílem uměleckého inženýra Jonathana Englera. Jeho vizí je oslavit zaniklé německé automobilové ikony a diskrétně je přebudovat na doslova nepředstavitelné standardy. Například klimatizovaný je vedle kabiny rovněž přední zavazadelník, motor typu boxer je samozřejmě vzadu.

Vznikne pouze 22 vozů, každý jeden připomíná milion z 22 milionů vyrobených Brouků. A cena? Ta je doslova šílená, činí 570 tisíc eur (cca 14.105.000 korun) Na další informace si ještě musíme počkat. Ve video prezentaci nahlédneme také do kabiny jedinečného vozu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa