Koncept KARMA SC1 Vision se představí v Monterey (VIDEO)..!

09.08.2019 08:41

Technické prvky nové generace, rafinovaná estetika i čistě elektrická platforma jsou základem mimořádné, nedávno zveřejněné studie. Karma SC1 Vision byla zkonstruována za méně než 12 měsíců.

Vůz plynule integruje novou architekturu infotainmentu s konektivitou 5G a humanizovaným komunikačním systémem s dotykovým, očním, hlasovým a grafickým rozhraním. Systém "Artificial Intelligence" rozumí konvenčnímu jazyku a příkazům, zatímco kamerový systém pro sledování očí je schopen biometrické identifikace, což umožňuje autentizaci cestujících. Technologie pro sledování očí monitoruje duhovky, víčka i pohledy řidiče. Pokud se nevěnuje řízení nebo se unaví "AI" bezpečně převezme kontrolu nad vozem.

S pomocí osmi radarů, šesti senzorů Lidar a půl tuctu externích kamer je SC1 Vision Concept připraven na plné autonomní řízení. Řidič i spolujezdec se mohou na "svých" displejích pohodlně ponořit do zcela nového světa prostorového zvuku s vyhrazeným prostředím. Společnost Karma brzy nabídne zvukové funkce podobné systému SC1 Vision Concept i prostřednictvím firemního programu.

Nejnovější koncept SC1 Vision zažije v neděli 18. srpna na Bebble Beach Concours d'Elegance svůj severoamerický debut.

Během Monterey Car Week ovšem Karma Automotive představí rovněž nový model Revero GT spolu s vozem Karma GT navrženým Pininfarinou. Stane se tak na výstavě Peter Hay Hill od čtvrtka 15.8. do neděle 18. srpna. Hosté budou mít také možnost sami Revero GT řídit. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa