KIA PICANTO: Nová generace také na LPG...

27.05.2011 09:09

Další generace malého Picanta měla premiéru na ženevském autosalonu. V těchto dnech přichází mini do prodeje a chce soupeřit s Chevroletem Spark nebo Fiatem Pandou. Kia má pod kapotou benzinový litrový tříválec o výkonu 69 koní s točivým momentem 92 Nm. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 4.2 litru Naturalu. Auto je 360 cm dlouhé, 160 cm široké a rozvor náprav činí 238 centimetru.

Automobilka KIA uvede v Evropě rovněž provedení Bi-Fuel s pohonem na plyn (LPG) a benzín. Auto dokáže na LPG ujet 597 km a na benzín dalších 184 km. Celkový dojezd je tedy slušných 781 km. Podobně jako další vozy na plyn, i Picanto Bi-Fuel startuje na benzín a během pár vteřin se přepíná na LPG. "Tento model byl speciálně vyvinut k překonání strachu z malého dojezdu v Evropě a kvůli odstranění problémů se startováním při mrazivém počasí," komentoval novinku pro časopis Ward's Auto mluvčí Hyundai-Kia.

Kia má tedy dvě nádrže, 132.5 l na plyn a 37.8 l na benzín. Bohužel u tohoto auta příjdete o značnou část zavazadelníku, jenž má 200 litrů. Doma v Jižní Koreji se Picanto Bi-Fuel prodává za cenu v přepočtu asi 165. 000 korun. Pro Evropu a Českou republiku automobilka prozatím cenu neoznámila. S novou generací Picanta jsem se blíže seznámil již během března ve Švýcarsku. Působí dospělým dojmem a samotné zpracování i kvalita použitých materiálů v interiéru mne překvapila. Picanto bude rozhodně pro domácí trh příjemným obohacením. Jirka Hyner

 


Foto: redakce