Kia Picanto 2020: Aktualizovaný model se ukáže ještě letos..!

14.01.2020 08:59

Současná městská auta sice v kursu moc nejsou, ale třeba kolínská Toyota Aygo se v Evropě prodává velmi slušně. Jedním z mála modelů, jenž se proti oblíbené Toyotě postavil je Hyundai i10. Jeho koncernový sourozenec se jmenuje Kia Picanto a jak můžeme vidět, aktuálně probíhají testy inovovaného mini.

Jisté je, že auto využuje převážnou část dílů i10, včetně platformy a motorizací. Ty by měla tvořit dvojice benzinových jednotek. Standardem je tříválec 1.0-litru s výkonem 67 koní a točivým momentem 96 Nm. Výrobce u něj uvádí spotřebu 4.2 litru. Druhým motorem se stane čtyřválec 1.25-litru o výkonu 87 koní a s točákem 118 Nm. Ten slabší si bere ve vozech Hyundai i10 4.2 litru, silnější si řekne o 4.6 litru.

Podle britského Auto Expresu má zůstat zachován rozvor náprav, ale o délce maličkého Picanta se zatím nemluví. Zavazadelník bude úměrný třídě městských vozítek a očekávám jeho kapacitu kolem 250 litrů. Řidič dostane možnost výběru mezi manuálním pětikvaltem a automatizovanou převodovkou AMT.

Snímky naznačují, že nová bude nejen příď vozu s modernizovanými světlomety, ale rovněž koncová světla. Je pravděpodobné, že všechny modely získají kola z lehkých slitin poprvé a kupující budou mít na výběr z verzí o velikosti 15 a 16 palců. Možná, že se dočkáme premiéry už v Ženevě. Níže vidíme stávající Picanto v edici GT Line. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express a Newspress