KIA CEED Sportswagon Plug-in hybrid 2020 má cenu..!

07.04.2020 08:55

Dnes mám pro vás dvě novinky značky Kia. Tou první je obnovený provoz v žilinské továrně automobilky, kde se vyrábí právě model Kia Ceed. Za tou druhou stojí inovativní verze kombi nazvaná Sportswagon PHEV, tedy plug-in hybrid.

Systém tvoří čtyřválec 1.6 litru a elektromotor napájený lithium-polymerovou baterií o výkonu 8.9 kWh. Řidiči nabídne pod plynovým pedálem 139 koní a 265 Nm točivého momentu.

Na přední kola posílá energii šestistupňová dvouspojková převodovka. Ceed Sportswagon tak dokáže zrychlit z 0 na 100 km za 10.5 sekundy. Automobilka uvádí maximální rychlost 169 km v hodině. Na jedno nabití zvládne Ceed v čistě elektrickém režimu přibližně 50 kilometrů. Z domácí 3.3 kW nabíječky dobijete baterii za dvě hodiny.

Kia má již ve standardu velmi dobrou vybavu, ať už jsou to 17palcová litá kola, automatické LED světlomety, dešťový senzor stěračů, zadní zatmavená skla nebo dvojici matných stříbrných střešních lišt.

Kupující získá celou řadu standardních bezpečnostních a asistenčních technologií, včetně asistence jízdny v pruhu, tempomatu, omezovače rychlosti, pomoc při rozjezdu do kopce, předkolizní systém atd.

V interiéru je využito látkových potahů v kombinaci s textilní kůží. Nechybí zde dvouzónová klimatizace s funkcí Kia "Driver Only." Je navržena tak, aby snížila spotřebu bateriových systémů vypnutím všech ventilátorů kromě řidičova. Toho potěší taky infotainment s 10.25palcovým displejem, jež nabízí podporu Apple CarPlay, Android Auto a telematický systém Kia UVO. Samozřejmostí je volant i hlavice řadicí páky v kůži.

Umístěním baterie se zmenšil zavazadelník, ale i tak nabízí solidních 427 l. Po sklopení zadních opěradel potom 1.506 litrů. Českou cenu zatím neznám, ale tisková zpráva zmiňuje tu britskou. Činí nemalých 29.995 liber, respektive asi 942 tisíc korun. K dealerům se vůz dostane patrně v polovině letošního roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express