JEEP RENEGADE 4x4: Nejmenší z rodiny se představuje v Ženevě...

06.03.2014 07:55

Jméno Renegade, tedy “odpadlík” vytáhl Jeep z historie. Označení nesla dvoumístná otevřená studie z roku 2008, starší model Liberty, Cherokee, ale v osmdesátých letech minulého století jej měla i verze CJ-5. V tomto pořadí jsou seřazeny také přiložené snímky.

Jeepu slušely vždy hrany a čelní pohled nás o tom utvrzuje i typickou maskou chladiče. Tak trochu připomíná legendární, armádní Willys MB a možná i Suzuki Jimmy. Hranaté koncové lampy budou asi dalším poznávacím znakem této novinky ze Ženevy.

Pracovišti řidiče dominuje tříramenný, sportovní volant a dotykový displey, který je dnes již téměř nutností. Před spolujezdcem je stylové madlo. Designově zacílí na generaci mladších řidičů i díky multifunčnímu systému. Malé crossovery jsou současným hitem, konečně Nissan Juke nebo Renault Captur to dokládají.

Auto sdílí platformu s koncernovým minivanem Fiat 500L. Pod kapotou se ukáží italské přeplňované jednotky, tedy nový benzínový dvouválec TwinAir 0.9 105 koní, dále čtyřválec 1.4 l a chybět nemá ani dieselová “jedna-trojka.” Zda se do Evropy podívá jednotka 2.4 Tigershark uvedená v tiskové zprávě ještě není jasné. Ve výbavě najdeme Select – Terrain systém i možný pohon všech kol.

Model Renegade se ve své kráse odhalil v úterý během prvního novinářského dne na autosalonu v Ženevě. V expozici značky Jeep se Evropě poprvé ukázal také nový Cherokee. U prodejců ho můžeme čekat během dubna. Renegade potom patrně před koncem letošního roku. 

__________________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspressusa