JEEP RENEGADE 2019: Inovované SUV dostalo nové motorizace i technologie (VIDEO)..!

13.06.2018 14:43

U modelu Renegade zákazníci vždy hodnotili výbornou standardní výbavu. Ta u modelové řady 2019 doznala vedle upraveného designu ještě dalších vylepšení i nové benzinové jednotky. Musím dodat, že je celkově pohlednější, ať už koncové lampy či výraznější příď s přepracovanou maskou. Nejmenšímu Jeepu to prostě sluší.

Předchozí model byl v základu vybaven klimatizací, hliníkovými koly, DAB rádiem a dotykovým informačním systémem. Aktualizované provedení přidává Bluetooth, větší kola, praktické střešní nosiče, tempomat, satelitní navigaci, vylepšené audio a kožený volant.

Přidaný luxus, tak bych označil další upgrade vyšších specifikací. Je ve formě kožených sedadel, sedmipalového displeje, zadních parkovacích senzorů, kamery a asistentu hlídajícího jízdu v pruhu.

Ovšem největší novinkou je zavedení účinnějších benzinových motorů, které začínají litrovou jednotkou s výkonem 118 koní, jež nahrazuje 1.6 E-TorQ 110 koní. Následuje motorizace 1.3-litru 148 nebo 178 koní (1.4-litrový Mair totiž končí).

Dieslové agregáty zůstanou zhruba stejné jako předtím, tedy jde o výbornou jednotku 1.6 litru s výkonem 118 koní, případně dvoulitr 138 nebo 168 koní. Opět platí, že nejvýkonnější naftovou variantu pořídíte jen s dražšími verzemi. V tomto ohledu existuje obrovská cenová mezera mezi nejlevnějším a nejdražším Renegadem Trailhawk 4x4, tedy nižší výbavy nabízejí lepší hodnotu za vynaložené peníze.

Obecně jsou podle výrobce nové motorizace o 20 procent úspornější než jejich předchůdci. Většina majitelů se vydává mimo vozovku jen zřítkakdy, proto s "dvoukolkou" dosáhnete vyšší hospodárnosti provozu.

Současní majitelé si cení u Renegadu prostornou kabinu, jízdní vlastnosti a výbornou ovladatelnost. Modernizovaný model přidává řadu praktických vychytávek, třeba madlo pátých dveří. Držák smartphonu na palubní desce, další úložné košíčky, nové držáky na pohárky či extra USB port na středovém tunelu. Inovativní přední světla s LED technologií využívá také nový Wrangler.

V britském průzkumu zákazníků Driver Power 2016 skončil Jeep Renegade na jedenáctém místě z 32 hodnocených SUV. Po nezávislých nárazových zkouškách Euro NCAP byla autu udělena nejlepší pětihvězdičková kvalifikace. Od letošního roku dostal Renegade ještě vylepšenou bezpečnostní sadu. Podívejte se na novinku z Auto Show v T orinu na videu.

Na zodpovězení otázky, kdy se ukáže inovovaný Renegade na českých silnicích, si ještě musíme chvíli počkat. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Carbuyer