JEEP GRAND CHEROKEE Trackhawk 6.2 V8: Nekorunovaný král rychlosti všech SUV..!

01.12.2017 16:28

Nejrychlejším světovým SUV se patrně stane v Los Angeles potvrzený Grand Cherokee s osmiválcem o objemu 6.2 l. Jednotka pochází z ultimativního vozu Dodge Challenger Hellcat. Zatím bylo nejsilnějším „Grandem“ provedení SRT s výkonem 468 koní.

V kůži Nappa provedená kabina vypadá v kombinaci s nejnovějšími palubními technologiemi opravu úžasně. Benzinový osmiválec bude v tomto případě spolupracovat s osmirychlostním automatem od ZF, v kombinaci s voličem jízdních režimů: sport, sníh, tažení přívěsu, závodní a vlastní.

K dispozici je také povinný systém řízení startování, jenž je podpořen výkonnými brzdiči a největšími kotouči, kterými kdy byly vybaveny vozy Jeep. Bezpečnostní asistenty podporují řidiče s tím, že zahrnují varování před opuštěním jízdního pruhu, ale nechybí zde aktivní tempomat nebo sledování slepých úhlů. Pokud si vozem vyrazíte na okruh, záznamník vám umožní uložit si čas dosažený během jednoho kola.

Jeep Trackhawk dosáhne maximální rychlosti 290 km/h a zrychlení z 0 na 100 za 3.4 sekundy. Díky tomu je rychlejší než konkurenční Audi SQ7 nebo BMW X5 M. Dokonce poráží i Bentley Bentayga, bude tak nekorunovaným králem všech SUV. Stádo 697 koní disponuje opravdu monstrózní tažnou silou.

Všimněte si absence mlhových světel v předním nárazníku, otvory pro chlazení zde totiž potřebovala povaha kompresoru tohoto jedinečného motoru V8.

Model Cherokee Trackhawk bude mít rovněž originální sadu hliníkových kol. Přesné datum uvedení, ani jeho cena zatím nebyly potvrzeny. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer