Nový JEEP COMPASS ve stylu Grand Cherokee...

12.12.2011 13:20

Více než facelift, tak byl nazval proměnu před časem nevzhledného SUVéčka. Na první pohled proto upoutá kompletně přepracovaná příď  Compassu ve stylu nového Grand Cherokee. Na zádi se už upravovalo méně, ale celkově to modelu pro rok 2011 opravdu sekne. Vylepšení doznal interiér a to především palubka. Je zde kvalitní audio se satelitním rádiem Sirius, navigací, Bluetooth, iPod a reproduktory od Boston Acoustic. Na multifunkčním volantu je rovněž tempomat, který tvoří s automatickou klimatizací, el. okny, zámky a zrcátky standardní výbavu. K té patří ještě elektrony. Auto využívá trendovou LED technologii.

O motorizace se starají dvě benzínové jednotky 2.0l / 159 koní / 191 Nm a 2.4l / 172 koní / 250 Nm. Mohou spolupracovat s manuálním pětikvaltem nebo automatem CVT2. Pro Evropu je připravena motorizace 2.2 CRD / 163 koní z produkce Mercedesu s manuálním šestikvaltem nebo automatem. K dispozici je provedení s pohonem přední nápravy i všech kol.

Pro jízdu v opravdovém terénu je určena verze Trail Raled se zvýšenou světlou výškou o 25 mm, ochranným spodním krytem motoru, plnohodnotnou rezervou a tažnými oky. V USA se začal modernizovaný Jeep Compass prodávat v prosinci loňského roku. Do Evropy se dostal v závěru prvního čtvrtletí letošního roku. Atraktivní variantou je provedení 2.2 CRD Sport 4x4 s akční cenou 655 tisíc korun včetně DPH.

Foto: Jeep