JEEP COMPASS 1.3 GSE 150 koní Limited 2021: První kilometry s modernizovaným SUV..!

04.06.2021 08:50

Tento týden byl pro mě hodně slavnostní, k testování jsem totiž dostal letošní první auto. "Korona" přibrzdila snad úplně všechno, jiné roky jsem už měl vyzkoušeny tři nebo čtyři vozy.

Modernizovaný Jeep Compass je konečně u českých prodejců a já dostal nabídku vyzkoušet ho. Společně se tak můžeme podívat na aktualizovaný model i s novým přeplňovaným čtyřválcem.

Nejprve jsem si auto omrknul a konstatoval, že mu inovace prospěly. Upravená přední část včetně nárazníku vypadá honosněji a má ostřejší kontury. V interiéru je bohatě využito Eco kůže v kombinaci s textilem.

Kabina je kompletně přepracovaná a palubní deska dostala tři plochy pokryté měkkými materiály. Na první pohled teď působí luxusním dojmem. Líbí se mi 10.25" displey infotainmentu UConnect i digitální přístrojový panel, kde jsem si sám nastavil údaje podle mých představ. Testovaný Compass má navíc zimní paket včetně vyhřívaného volantu a sedadel. V ranním chladu potěšil. Auto obouvá 18" broušená hliníková kola (standardem jsou 17palcová). Balíček Comfort ještě přídává bezklíčový přístup a alarm.

Srdcem nejnovějšího Jeepu je motorizace 1.3 GSE s výkonem 150 koní a točivým momentem 270 Nm. Veškerý výkon přenáší v tomto případě na přední kola šestistupňový automat.

Zatím jsem Jeep Compass naučil jezdit v kombinovaném provozu za 10 litrů Naturalu. Spotřeba se ale s dalšími kilometry stále snižuje a jsem zvědav kam se až dostanu. Podvozek filtruje dokonale nerovnosti, využívám systém hlídání jízdy v pruhu a těším se na režim Sport. Po víkendu budu zase moudřejší a přidám další zkušenosti. Jirka Hyner

 Foto: redakce