James Bond 007 ELEMENTS a JAGUAR LAND ROVER na vrcholu Gaislachkogl (VIDEO)..!

17.04.2018 08:45

Docela zajímavým místem pro letní výlet bude v létě alpský vrchol v Söldenu. Společnost Jaguar Land Rover se tady podílí na přípravě interaktivní kinematografické instalace na téma agenta Bonda.

Značka, jejíž auta se objevují ve filmech o "007" od roku 1983, je nyní oficiálním partnerem této instalace. Nachází se na rakouském vrcholu Gaislachkogl ve výšce 3.050 metrů. Během tří let nabídne návštěvníkům příležitost ponořit se do světa tajného britského agenta v horském prostředí vedle restaurace Ice Q. V bondovce Spectre byla využita jako klinika Hoffler.

Interaktivní obrazovky disponují obsahem převážně technického rázu od Jaguar Land Roveru společně s vystavenými modely Land Rover Defender a Range Rover Sport SVR ze zmiňované bondovky. Expozice zahrnuje taky elektrické technologie a umělou inteligenci, jež byla využita z modelu Jaguar I-Pace.

Jen připomenu, že auta od Jaguar Land Roveru se objevily v devíti filmech o Jamesi Bondovi, přitom poprvé v "Chobotničce" v roce 1983, kdy Roger Moore dramaticky ujel v klasickém Range Roveru, který řídila Tina Hudson aka Bianca. Nová instalace 007 Elements bude otevřena o letošních prázdninách, respektive 12. července 2018. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: JLR