Jaké barvy máme letos rádi na autech..?

11.05.2011 17:06

Více než jedna třetina automobilů prodaných v Česku je šedá nebo červená. Šedý lak volí pětina zákazníků a červený 17 procent. Třetí nejoblíbenější barvou je bílá s podílem kolem 15 procent. Vyplývá to ze statistiky Svazu dovozců automobilů (SDA) za první čtyři měsíce letošního roku. Nejvíce prodaných vozů šedé barvy má Škoda Auto, která je největším hráčem na trhu. Šedá vede také u značek Volvo, Peugeot, Nissan nebo Honda.V červené barvě se nejvíce prodávají auta dealerů Renault nebo Hyundai. Červená je také dominantní barvou pro supersporty Ferrari, u kterých tvoří přes 80 procent. Na snímku vidíme Ferrari 458 Italia edition.

Bílé jsou nejčastěji prémiové Lexusy. U dalších prémiových značek Audi (na snímku model A7), BMW, Mercedes nebo Porsche, je nejoblíbenější černá. Černá je letos také hitem u další německé značky Volkswagen.

Modrá, jenž je čtvrtou nejrozšířenější barvou, vede v prodejích automobilů značky Ford. V Česku se celkem za první čtyři měsíce letošního roku prodalo 56.646 vozů, což je o čtyři procenta více než loni. Třetinu prodávaných nových automobilů tvoří provedení kombi (na snímku Hyundai i30 CW), čtvrtinu hatchbacky a 15 procent potom sedany.

Foto: redakce