JAGUAR XF – XK – XKR Restyling: Ještě větší kočky...

21.04.2011 17:34

V New Yorku uvedela britská automobilka své nové faceliftované modely. Nejmeší současný Jaguar XF dostal nové zeštíhlené “kočičí oči” a technologii LED pro denní svícení. Tu využívají také zadní koncové lampy. Vedle pěti nových barev karosérie, může klient vybírat z 11 typů litých kol v rozměrech od 18 do 20 palců. Novinkový interiérový paket Black Pack nahrazuje chromované prvky uvnitř vozu - černými. Řidič rozhodně ocení nový volant. Změn doznalo ovládání ventilačního systému a pod kapotu se nastěhoval nový diesel 2.2 l o výkonu 190 koní. Je vybaven systémem Stop&Start a díky němu i osmistupňové převodovce ZF, dosáhne na spotřebu 4.7 l nafty na 100 kilometrů.

Vedle modelu XF prošlo inovacemi sportovní kupé XK, a to také ve variantě XKR. Vylepšen byl nejen vzhled, ale i technické parametry luxusního vozu. Po stránce designu je podle mého nová podoba ještě vydařenější. “Kočce” to prostě náramně sluší. Vedle přepracovaného nárazníku si člověk hned všimne LEDek v předních světlometech. Nový tvar získala mřížka chladiče a nyní je černá.

 

 

Provedení XKR-S představené již v Ženevě, dostalo ještě další úpravy předních partií i zadní části vozu. Uprostřed se nádherně leskne logo Jaguar. Pohonné jednotky tvoří ověřené osmiválce o objemu 5 litrů. Podle jednotlivých provedení mají motory s Coventry výkon 385 nebo 510 koní. U nejsilnějšího modelu XKR-S se pod kapotou skrývá stádo 550 koňských sil, jenž poskytuje 680 Nm točivého momentu.

 

Foto: Jaguar a redakce