JAGUAR XF SPORTBRAKE 2.2 D LE: Exkluzivní novinka za 1. 138 800 korun...

09.08.2012 16:17

Výrobní závod Jaguar Land Rover (JLR) v MidlandsCoventry, Velká Británie rozšiřuje své výrobní zařízení v Castle Bromwich a podpoří zahájení výroby nových modelů Jaguar. Vzniká zde více než 1.100 nových pracovních míst. Dr. Ralf Speth, JLR CEO, řekl: “Inovace v designu, inženýrství a technologie, jsou základem našeho podnikání v Británii. To znamená, že budeme nadále investovat do nových produktů, vývoje technologií a zvýšení kvalifikace našich zaměstnanců. Zahájení produkce našich nejnovějších modelů Jaguar, včetně nového XF Sportbrake ještě letos, znamená, že je to pro automobilku velmi vzrušující období.” Společnost JLR by ráda dodala v příštích pěti letech 40 významných produktů. Připravuje se nástupce vozu střední třídy X-Type, sporťák F-Type, plug-in hybrid supersport C-X75, stejně jako malý crossover, který bude patrně vycházet z úspěšného Range Roveru Evoque. Závod v Castle Bromwich začal letos vyrábět rovněž nový model XF Sportbrake.

Britský prémiový “elegán” XF Sportbrake, který disponuje 1.675 litry možné úložné plochy je nejvšestrannějším Jaguarem všech dob. Upoutá nejen nádherným designem, ale také vytříbenou technikou. Provedení 2.2D má výkon 190 koní s točivým momentem 450 Nm. V průměru si řekne jen o 5.4 l nafty na sto kilometrů. Dieslová jednotka spolupracuje s osmistupňovou sekvenční převodovkou. Na palubní desce nechybí 7-palcový informační displey i audiosystém Jaguar 250W. Auto poskytuje aktivní ochranu chodců (PDBS) s airbagy pod přední kapotou. Špičkově vybavenou limitovanou edici Jaguar XF Sportbrake 2.2D LE lze u dealerů značky objednat za 1.138 800 korun.

Během prvních šesti měsíců roku prodal Jaguar celosvětově více než 29 tisíc vozidel, což je proti stejnému období loňského roku nárůst o 19 procent. A to na všech klíčových trzích společnosti JLR, včetně Číny, Velké Británie, USA i Evropy. Značka má v místě každoročního "Festivalu rychlosti" v Goodwoodu dokonce svou sochu.

  __________________________________________________________________________________

  Zdroj a foto: Newspress