JAGUAR XF 2012, XK 2012 a RANGE ROVER EVOQUE: Tři perly pro Autosalon v Brně...

02.06.2011 08:25

V expozici britských značek Jaguar, Range Rover a Land Rover se od 3. června poprvé v Česku ukáží modelová provedení XF 2012 a XK 2012. Elegantní, výkonný a přitom velmi úsporný vůz vyšší střední třídy XF získal ve světě více než 80 ocenění za design a jízdní vlastnosti. Prémiové, inovativní a neokoukané auto se svým vzhledem ještě více přiblížilo vlajkové lodi XJ. Vedle šesti a osmiválcových jednotek 3.0 V6 / 3.0d / 5.0 V8, se nově pochlubí ještě úspornějším čtyřválcovým dieslem 2.2 litru.

Sportovní a dravé XK doznalo rovněž mnoha vylepšení a úprav. Základní motorizaci tvoří osmiválcový pětilitr s výkonem 385 koní a točákem 515 Nm. V Ženevě se představila nejnovější podoba XKR s výkonem 510 koní a krouťákem 625 Nm. A pokud by vám tahle “Kočka,” byla ještě málo, verze XKR-S (na snímku)550 koníků s točivým momentem 680 Nm! Z nuly na stovku tahle šelma vystřelí za 4.4 sekundy!

O Range Roveru Evoque jsem už na webových stránkách napsal hodně. Tedy v Brně se na Autosalonu konečně představí tenhle vyjímečný a luxusní crossover české veřejnosti v premiéře. Je nabízen ve třídveřové podobě Coupé (viz snímek) a rovněž jako pětidvéřový. Náramně povedená stylovka se začne prodávat ve 160 zemích světa během léta. Do Česka se dostanou první kusy hned po prázdninách. Ve skutečnosti vypadá auto prémiové značky Range Rover ještě lépe než na snímcích, které jsem pořídil letos v Ženevě. V kategorii malých SUV nebo spíše crossoverů, podle mého nemá konkurenta! Předpokládám, že především návštěvnice brněnského autosalonu se na první pohled zamilují. Jirka Hyner

Foto: redakce