Jaguar XE SV Project 8 TOURING: Limitovaná cestovní varianta s výkonem 600 koní (VIDEO)..!

07.06.2019 14:03

Ze zamýšlené edice 300 ulimativních vozů Projectu 8, o které jsem už psal zbylo pár "kousků." Patrně proto přichází tato umírněná cestovní podoba. Touring ve srovnání s ostrým sedanem přitom dostal nové aerodynamické prvky.

Karbonový stavitelný spoiler nahradila fixní odtoková hrana, kterou doplňuje přední splitter pro udržení rovnováhy obtékaného vzduchu. Z kabiny zmizela samozřejmě ochranná klec a do zadní části se vrátila sedadla. Nyní je tak "jaguáří šelma" ve specifikaci jako čtyřmístná.

Srdcem vozu je však nadále úžasný pětilitrový vidlicový osmiválec přeplňovaný kompresorem.

Řidiči nabízí 600 koňských sil s možností zrychlení z nuly na sto za 3.3 sekundy. Zatímco okruhový speciál disponoval maximálkou 321 km/h, u Touringu se musí nový majitel spokojit "jen" s 300 kilometry v hodině.

Jaguar XE SV Project 8 Touring je k dispozici ve čtyřech barvách včetně British Racing Green a Corris Grey Satin. Výroba limitované sběratelské edice je omezena. Celosvětově se dostane do prodeje pouze 15 kusů. Níže vidíme dvoumístný originál s maximální rychlostí 321 km v hodině. Přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress