LOS ANGELES 2017: JAGUAR XE SV 5.0 V8 s výkonem 600 koní..!

01.12.2017 08:58

Nejrychlejší čtyřdveřový automobil na světě dorazil z knih rekordů do expozice značky Jaguar severoamerického autosalonu.

Nejextrémnější Jaguar určený do běžného provozu je osazen přeplňovanou pětilitrovou jednotkou o výkonu 600 koní. Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládá za 3.3 sekundy a maximálka činí dle výrobce 322 km v hodině.

Model XE SV Project 8 je upravenou verzí osmiválce Jaguar Land Rover, uloženou pod karbonovou kapotou vybavenou odvětráváním Collector's Edition divize speciálních operací. Níže vidíme závodní speciál Jaguar i-Pace pro elektrickou sérii e-Trophy.

Ruční montáž automobilů Project 8 určených pro zákazníky na celém světě začne v technickém centru SVO v anglickém Coventry počátkem příštího roku. Kromě standardního čtyřmístného provedení lze získat v rámci paketu Track Pack také dvoumístnou variantu.

A ještě něco na závěr. Tento neskutečný Jaguar zdolal legendární německý okruh Nürburgring, respektive jeho Severní smyčku, v unikátním limitu 7 minut 21.23 sekundy. Jde o nejlepší čas v kategorii sériově vyráběných vozů s karoserií sedan. Tento vyjimečný vůz bude vyroben pouze v edici 300 exemplářů. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: JLR