JAGUAR | LAND ROVER: Multimediální systém pro klasická auta..!

14.09.2018 08:30

Ve starém těle nový duch, tak bych pojmenoval inovační technologii, kterou nabízí divize britské společnosti JLR. Přináší totiž do klasických aut moderní funkce v retro designu, vše tak vypadá naprosto autenticky.

Multimediální systém je k dispozici v rozměru 1 DIN, respektive 184x53 mm. Lze jej použit u většiny starších automobilů využívajících elektrickou síť se záporným pólem na kostře. Můžete využít Bluetooth a připojit si chytrý telefon, poslouchat digitální rádio DAB, stejně jako ta běžná v pásmech FM a AM.

Pro automobily Jaguar a Land Rover jsou k dispozici čtyři varianty. Systém do "jaguářích koček" je dostupný v chromovém a černém provedení, verze offroadová Land Rover je dostupná v černé barvě nebo v kombinaci se stříbrným hliníkem.

Navigace s mapovými podklady pro Evropu má 3.5" displej s vysokým rozlišením umístěným mezi tradičními otočnými ovladači a tlačítky. Mapa může být zobrazena v režimu 2D, 3D případně lze využít pokyny pomocí jednoduché šipky. Systém obsahuje i dopravní upozornění formou TMC zpráv.

Předběžná cena začíná od 34.400 korun bez DPH. Montáž provádí vybraní autorizovaní prodejci Jaguar a Land Rover, případně JLR Classic Works v britském Warwickshire. Při české šikovnosti předpokládám, že si našinec poradí s montáží do aut jakékoliv značky s mínus pólem na kostře. Přidávám vlastnosti nového multimediálního systému a přeji hodně zábavy. Jirka Hyner

 

  • Funkce pro telefon zahrnují přenos telefonního seznamu přes Bluetooth s možností připojit až čtyři zařízení, z každého lze přenést až 1.250 kontaktů
  • Integrovaný mikrofon
  • Systém umí anglicky, německy, francouzsky, italsky, španělsky nebo rusky
  • 32 jazyků včetně češtiny je dostupných pro navigační pokyny
  • Poskytuje solidní výkon 4x45 watt
 

 Zdroj a foto: JLR