JAGUAR FUTURE-TYPE: Od kapitána Exnera po vizi budoucnosti..!

07.09.2017 13:45

Dnes mě zaujala zpráva britské značky Jaguar, jež představila na Tech Festu v Londýně svou vizi po roce 2040. Jde o studii plně autonomního vozu, jenž demonstruje možnou podobu světové mobility. V tom si zákazníci automobilky mohou v případě potřeby přivolat třeba plně nabitý Future-Type.

Srdcem nového konceptu je první inteligentní konektivní volant Sayer. Ten je základem pokročilého systému HMI, který poskytuje dokonalou konektivitu během celé vaší cesty, pokud chcete být sami a soustředit se na adrenalin z řízení.

Ovšem vezeteli děti do školy potřebujete pouze dvě sedadla, můžete je otočit proti sobě a povídat si s nimi tváří v tvář, zatímco vůz jede sám do vybraného cílového místa, přičemž využívá nejrychlejší a energeticky nejvýhodnější trasu.

Future-Type bude komunikovat a spolupracovat s ostatními automobily. Rozestupy mezi vozy tak mohou být menší a přejíždění z pruhu do pruhu nebo opouštění křižovatek bezpečnější a efektivnější.

Ředitel designu Ian Callum řekl: „Future-Type ukazuje budoucí potenciál řízení a vlastnictví automobilu. Je to část naší vize, jak by mohla být luxusní značka atraktivní v digitální a více autonomní době.“

Od kapitána Exnera až po budoucnost, tak bych jednou větou hodnotil chystanou vizi mé oblíbené značky (seriálový hrdina jezdí v autě Jaguar E-type po dědečkovi). Jirka Hyner

 Zdroj a foto: JLR