HYUNDAI získal dvě ceny FUTURE MOBILITY 2020 (VIDEO)..!

29.07.2020 15:33

Společnost Hyundai Motor Company včera obdržela prestižní ceny Future Mobility roku (FMOTY) za tahač HDC-6 Neptune a vestavný elektrický skútr.

Šestnáct porotců včetně automobilových novinářů z 11 zemí, vybralo dva produkty společnosti Hyundai z celkem 71 konceptů, jež debutovaly na mezinárodních výstavách a autosalonech. Šlo o studie zavádějící inovativní dopravní technologie a služby mobility budoucnosti.

Jde o těžký tahač s vodíkovými palivovými články HDC-6 Neptune, jenž debutoval na Severoamerické výstavě užitkových vozidel v listopadu minulého roku. Inspiroval se ikonickými železničními vlaky Art Deco Streamliner z třicátých let minulého století. Tento koncept ztělesňuje vizi společnosti Hyundai s nulovými emisemi.

Vestavný e-scooter zase debutoval jako prototyp na veletrhu CES v Las Vegas v roce 2017. Jak napovídá název, skútr bude integrován do vozu, kde se během jízdy nabíje tak, aby zajistil mobilitu na "poslední kilometry," třeba na cestu řidiče z parkoviště domů. Podívejte se na prototyp elektrického skládacího skútru Hyundai na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa