Hypersport PININFARINA BATTISTA v limitované edici ANNIVERSARIO zvládne 300 km/h za méně než 12 sekund (VIDEO)..!

23.03.2020 13:12

Výroční edice byla původně připravena na zrušený ženevský autosalon. Slavná italská karosárna se tak musela spokojit s premiérou digitální.

Inovativní model může mít tři odstíny karoserie, respektive Bianco Sestriere, Iconica Blu a dosud neprezentovaný lak Grigio Antonelliano. Přitom hlavní designér Luca Borgogno tvrdí, že auto má jeden z nejsložitějších nátěrových výrobních postupů na světě. Ruční práce v designérském centru společnosti v italském Cambianu trvají týdny.

Balíček Furiosa je standardně součástí provedení Anniversario a přidává revidovaný přední splitter z uhlíkových vláken, boční křidélka i zadní difuzor. Celkově tvoří větší přítlak a vyšší stabilitu vozu při vysoké rychlosti.

K dalším doplňkům patří na míru vylepšená kabina s jedinečnými sedadly, interiérem v černé kůže v kombinaci s Alcantarou i loga "Pininfarina 90," jež připománají výročí značky.

Pininfarina Battista je aktuálně nejsilnější italským silničním modelem. Čtyři elektrické motory produkují 1.874 koní a 2.300 Nm točivého momentu. Výrobce uvádí maximální zrychlení z nuly na stovku za asi 2 sekundy. Na rychlost 300 km/h to hypersport dokáže za méně než 12 sekund a maximálka činí 350 km/h. Baterie s kapacitou 120kWh umožní vozu na jedno nabití dojezd více než 500 kilometrů. Výroba omezené série včetně výroční edice čítá 150 hypersportů s cenou 2.6 milionu eur. Zahájena by měla být koncem letošního roku. Podívejte se na video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress