HONDA URBAN EV: Elektromobil půjde objednat již počátkem příštího roku (VIDEO)..!

09.03.2018 08:49

Se zaujetím sleduji většinu novinek na výstavišti Palexpo. Konkrétně projekt Urban EV v těchto dnech prezentovaný na autosalonu v Ženevě využívá úplně novou platformu Hondy, ačkoli její konkrétní detaily nebyly zveřejněny. Zvenku usiluje značka o nízké, ale široké rozměry vozu. Říká, že dala studii svalnatý postoj, jenž naznačuje sportovní jízdní výkon. Proporcionálně je ale o 10 cm kratší než současná Honda Jazz.

Výrobce slibuje vysokokapacitní, lehkou sadu baterií, stejně jako systém pro správu a využití tepla generovaného elektrickým systémem. Plně využije sílu akumulátorů díky technologii "Power Manager Concept." Umožní energii z obnovitelných zdrojů efektivně uložit a využít ve voze, ve vaší domácnosti nebo ji dokáže prodat zpět do sítě.

Honda na tiskové konferenci ve Švýcarsku uvedla, že objednávky pro model Urban EV bude přijímat již počátkem roku 2019, ne dlouho poté, co japonská automobilka představila koncept na podzimní Auto Show ve Frankfurtu.

Největší otazník se vznáší nad interiérem. Dodrží Honda v produkčním autě obrovský tvar monitoru nebo sedadel, jež vypadají spíše jako domácí nábytek s dřevěnou povrchovou úpravou? Ještě rok si na odpověď budeme muset počkat. Zatím se můžeme podívat alespoň na video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer a Newspress