HONDA na AUTO SHOW v Ženevě 2018..!

16.02.2018 08:57

Každoroční autosalon se kvapem blíží. Postupně se rozrůstá počet novinek, které letos ve Švýcarsku uvidíme. V případě japonské Hondy to bude řada zajímavých exponátů.

Patrně nejatraktivnějším modelem bude hybridní SUV CR-V představené v evropské premiéře. Celosvětově nejprodávanější esúvéčko bude poprvé k dispozici s tímto volitelným hnacím ústrojím.

Expozice nabídne i tři koncepční vozy. S Urban EV Conceptem hodlá japonská značka vstoupit na evropský trh elektromobility. Honda představí rovněž Sports EV Concept, jenž zažil premiéru na říjnovém tokijském autosalonu. Posledním z trojice elektromobilů je NeuV poprvé představený na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017.

Premiérově bude na výstavišti Palexpo uveden Jazz X-Road. Tento model byl v rámci dané řady navržen jako robustnější volba vedle nedávno uvedené verze Dynamic s 1.5-litrovým motorem i-VTEC. Vyznačuje se výrazným plastovým obložením podběhů, prahů a stříbrnými kryty předního i zadního nárazníku. Vzhled karoserie umocňují 16palcová litá kola. Výkon zajišťuje 1.3-litrová jednotka o výkonu 103 koní v kombinaci s manuální převodovkou nebo volitelným automatem CVT.

A konečně Honda zde připomene Světový seriál cestovních vozů WTCR speciálem Civic Type R TCR ještě před letošní sezonou. Po boku TCR společnost vystaví i několik dalších závodních strojů, například model NSX kategorie GT3. Kochat se budeme moci i mašinou z Mistrovství světa superbiků, Rallye Dakar nebo vítězným strojem MS silničních motocyklů královské kubatury MotoGP. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Honda a Newspress