HONDA JAZZ 2018: Nově také s motorem 1.5 i-VTEC 130 koní..!

08.01.2018 13:08

Po uvedení na autosalonu ve Frankfurtu se "malá-velká" Honda Jazz dostává taky na český trh. Aktualizovaný model přináší poměrně jemné změny nárazníků, inovované hlavní světlomety i drobné úpravy v kabině včetně vnitřních větracích otvorů.

Oceňuji pokročilý systém podpory řízení. Zahrnuje například funkci varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, před čelní srážkou, autonomní brždění nebo automatické přepínání dálkových světel.

Nejvější novinkou je však sportovní verze s jednotkou 1.5 litru 130 koní, jenž přináší vítané zvýšení výkonu. Zaujala mě taky nová povrchová úprava "Skyride blue."

Standardem je spolehlivý čtyřválec 1.3-litru s výkonem 102 koní. K dispozici je se šestistupňovou manuální převodovkou nebo vyspělým sedmistupňovým automatem CVT. Základní výbava zahrnuje všechny obvyklé prvky, ať už je to audio, klimatizace, tempomat, elektrický paket nebo hlava řadičky a volant v kůži.

Nová Honda Jazz má velmi prostornou kabinu i sklopná zadní opěradla v poměru 60:40. Zavazadelník pojme solidních 354 litrů. Provedení 1.3 Trend s manuální převodovkou je nyní za akčních 339.900 korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Honda