HONDA HR-V Sport 1.5 Turbo 182 koní..!

03.12.2018 13:56

Japonský výrobce se snaží vytvořit atraktivnější nabídku, proto se pod kapotou nenápadného esúvéčka brzy objeví nadupaný čtyřválec dopovaný turbínou ze sesterského Civicu. 182 koní s manuálním šestikvaltem a 240 Nm točivého momentu vytvoří z lehkého auta docela solidního "sportovce." S bezestupňovou převodovkou CVT je to 220 Nm.

Sportovní HR-V dostalo rovněž potřebně upravený podvozek s technologií "Performance Damper." Při jízdě se snaží nejen elektronicky regulované tlumiče o optimální rovnováhu mezi tuhostí karoserie a zavěšením kol. V konečném součtu využívá systém lépe výkon motoru při výjezdu z oblouku, zvyšuje stabilitu, snižuje vibrace z nerovné vozovky a vytváří příjemný pocit z řízení.

Nová sedadla jsou převzata ze standardního modelu HR-V 2019 ovšem prošla úpravami, aby poskytovala lepší podporu těla při dynamické jízdě. Sportovní vzhled v interiéru umocňuje kombinovaný odstín černé a tmavě červené kůže. Potah stropu je černý.


Součástí standardu je LED technologie pro hlavní světlomety, směrovky a světla denního svícení. Inovovaný design se promítl na rovněž na vzhledu nárazníků, výfukovém potrubí nebo nových osmnáctipalcových kolech.

Zahájení výroby HR-V Sport proběhne už tento měsíc, přičemž první dodávky k zákazníkům se chystají na jaře příštího roku. Doplním, že model s atmosférickou patnáctistovkou a manuální převodovkou se prodává od 499.900 korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Honda