HONDA HR-V e:HEV 2021: Nová generace SUV bude pouze hybridní, má české ceny a přikládám technické podrobnosti i VIDEO..!

10.09.2021 14:20

Před nedávnem jsme si představili nejnovější kompaktní model. V těchto dnech zveřejnil importér další podrobnosti, pojďme se tedy na auto podívat trochu blíže. Inovativní SUV narostlo ve všech rozměrech a je vybaveno pokročilou hybridní technologií dvoumotorového hnacího ústrojí e:HEV.

Automobilka zvolila pro Evropu (EU) pouze hybridní variantu založenou na benzinovém čtyřválci 1.5 litru i-VTEC a dvou elektromotorech. Celkově systém dodává autu 131 koňských sil. Motor však funguje spíše jako generátor energie pro elektromotory. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu 5.4 l na sto kilometrů. Zrychlení z nuly na stovku zvládá "esúvéčko" s převodovkou e-CVT za 10.6 sekundy.

Evoluční HR-V měří na délku 4.340 mm, na šířku se sklopenými zrcátky 1.866 a na výšku má 1.582 milimetrů. Rozvor činí 1.610 mm. Zavazadelník pojme 335 litrů. Honda je postavena na velkých kolech, obouvá pneumatiky o rozměru 225/50 R18.

Standardem je výbava Elegance startující na částce 699.900 korun. Infotainment disponuje připojením Apple CarPlay a Android Auto. Nechybí přední i zadní parkovací senzory, couvací kamera, adaptivní tempomat nebo vyhřívaná přední sedadla a LED světlomety.

Specifikace Advance za 774.900 korun přidává čalounění v kombinaci kůže a látky. Dále vyhřívaný volant, bezdotykové zámky dveří nebo dvouzónovou klimatizaci.

Nejvyšší Advance Style pořídíte za 839.900,- Kč. Model už dostane ve dvoubarevném laku včetně střešních nosníků v barvě. V kabině potom získáte oranžové doplňky nebo prémiové audio. K autu si můžete dokoupit digitální klíč za 1.250 korun ročně, ovšem první rok je grátis.

Výše si můžeme porovnat obě generace. Pokud vás japonská novinka Hondy oslovila, dealeři začnou přijímat objednávky na SUV HR-V 2022 od konce září s tím, že první dodávky dorazí do Česka počátkem příštího roku. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Honda