Honda CRF1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS 2023: Lehký rám, silný motor 102 koní, jízdní režimy a nové barvy (VIDEO)..!

02.08.2022 13:57

Hlavní vlastnosti mimořádně oblíbeného endura zůstaly zachovány, respektive lehký rám a silný motor o objemu 1.084 ccm. Pohotovostní hmotnost činí 238 kg, s převodovkou DCT 248 kg, s technologií Showa EERATM 240 kg a 250 kilogramů s MAN DCT.

Stroj má standardně montovaný tempomat, vyhřívané rukojeti, USB konektor a 12V nabíječku. Veškeré informace jezdec sleduje na barevném 6.5palcovém dotykovém displeji. K dispozici jsou zde technologie Apple CarPlay® i Android Auto® včetně konektivity Bluetooth.

 

Kvalitní proud světla zajišťují dva LED světlomety s denním svícením a s přisvěcováním do zatáček. Volitelně je k dispozici elektronický podvozek Showa Electronically Equipped Ride Adjustment.

O pohon se stará kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový dvouválec, který generuje necelých 102 koní s točivým momentem 105 Nm. Jezdec může vybírat ze čtyř přednastavených jízdních režimů: Tour, Urban, Gravel a Off-Road. Prakticky pokrývají většinu jízdních podmínek. K dispozici jsou také dva módy USER s možností uložení vlastních preferencí.

Systémy HSTC a ABS umožňují brzdění v zatáčkách. Jezdecky potěší technologie pro udržování adheze předního kola (Wheelie Control), systém pro zamezení zvedání zadního kola, plus detekce průjezdu zatáčkou u verze s převodovkou DCT.

Bezpečí jistí 2kanálový systém ABS s IMU režimem nastavitelný pro jízdu na silnici nebo v terénu a dva 310mm hydraulické kotouče s plovoucími 4pístkovými třmeny, hliníkovou hlavou a sintrovanými destičkami.

Výška sedla činí od země 850/870 mm (volitelné snížené sedlo má 825 mm a zvýšené 895 mm). Na snímcích vidíme dvě nové barvy, jde o šedou Mat Gray a Perleťově bílou Tricoloru. Vše je přitom zabaleno do nezaměnitelného designu Africa Twin. Cenu a dostupnost zatím výrobce neuvedl. Podívejte se na video prezentaci stroje s převodovkou DCT. Jirka Hyner

 

  Zdroj a foto: Honda