NEW HONDA CR-V a JAZZ EV již ve Frankfurtu...

26.07.2011 18:17

SUV Honda CR-V začalo svou úspěšnou kariéru v roce 1995. V těchto dnech uvolnila japonská automobilka první snímek chystané čtvrté generace. Tvary auta jsou na první pohled uhlazenější a celkově vůz působí robustním dojmem. Prozatím nese označení CR-V Concept. Pro Evropu počítá výrobce se dvěma motory. Benzínovou jednotkou 2.0 l a turbodieslem 2.2 i-DTEC, oba disponují výkonem 150 koní.

První si vezme v kombinovaném provozu 8.2 l Naturalu, druhý 7.4 l nafty. Pro USA bude patrně využito benzínového agregátu 2.4 l / 183 k. Hodnoty spotřeby a emisí mohou být ve specifikacích motorů 2012 ještě nižší. Technické podrobnosti se dozvíme pravděpodobně při premiéře ve Frankfurtu.

Na podzimním svátku motoristů v Německu můžeme očekávat i produkční podobu elektrického Jazzu, jenž je prozatím označen jako Fit Concept. Tento automobil na rozhraní třídy malých aut a MPV, totiž znají řidiči v Británii i Japonsku jako "Fit." Rozhodně je zajímavý pohled do prostorného interiéru a na kvalitně zpracované pracoviště řidiče. Fit Concept byl spolu se zeleným Jazzem Hybrid k vidění v expozici automobilky Honda již během jarní Ženevy.

Foto: Honda a redakce