Honda CIVIC e:HEV 2023: Hybridní systém s dvoulitrovým motorem generuje 184 koní a Civic má českou cenu (VIDEO)..!

28.06.2022 13:31

Tento rok slaví japonský model nižší střední třídy 50. výročí. Od svého prvního uvedení na trh v roce 1972 se ho prodalo ve 170 zemích světa více než 27.5 milionů kusů. Jedenáctá generace staví na dlouhé historii a nyní přichází v elektrifikované specifikaci.

Civic, jehož cena začíná na částce 769.900 korun a je k dispozici s pokročilou technologií dvoumotorové hnací jednotky e:HEV (hybridní elektrický vůz).

Systém 2.0 i-HHD generuje 184 koní s točivým momentem 315 Nm. Na přední kola přenáší veškerý výkon automatická převodovka e-CVT. Z nuly na stovku umí Civic zrychlit za 7.8 sekundy. V kombinovaném provozu si řekne jen o 4.7 litru.

Model e:HEV startuje verzí Elegance, která je standardně vybavena látkovým čalouněním sedadel, předními a zadními parkovacími senzory i zadní kamerou. Dále sedmipalcovým displejem s osmi reproduktory, systémem infotainmentu kompatibilním s Apple CarPlay / Android Auto a navigací.

Stejně jako nové modely značky Honda jsou všechny verze Civicu vybaveny systémem SensingTm, komplexním systémem bezpečnostních technologií a pomůcek pro řidiče včetně systému pro udržování v jízdním pruhu i funkcí asistenta při jízdě v dopravní zácpě. Auto má ve standardu 17palcová litá kola.

Verze Sport od 799.900 korun přidává kombinaci čalounění látkových sedadel a umělé kůže, sportovní pedály, LED mlhová světla a jedinečná lesklá černá zrcátka doplňující černé rámy oken. Vzhledově poutá auto na 18palcová černá litá kola.

Specifikace Advance začíná na 879.900 korun a zahrnuje vylepšený prémiový systém BOSE CentrepointTM s 12 reproduktory, panoramatickou prosklenou střechu, adaptivní dálkové světlomety (ADB) a vylepšený 10.2palcový displej. Mezi další prvky výbavy patří kožená sedadla i vyhřívaný volant.

Uvedením vozu na trh splnila značka svou strategii Electric Vision, podle které mají být do konce letošního roku elektrifikovány všechny hlavní modely osobních vozů nabízené v Evropě. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Honda