HONDA CIVIC 2021: Nová generace na oficiálních snímcích japonské značky (VIDEO)..!

18.11.2020 13:48

Nejnovější prototyp sedanu Civic byl dnes představen ještě před uvedením na trh během jara příštího roku. Půjde již o jedenáctou generaci. Jeho evropský ekvivalent v podobě hatchbacku známe velmi dobře z našich silnic.

Rodinný vůz bude o něco delší a širší než jeho předchůdce ve snaze zaplnit mezeru, kterou zanechal nedávno ukončený Accord. Prostorný sedan je určen hlavně pro americký trh. Honda rovněž potvrdila, že po uvedení sedanu Civic v USA bude k dispozici rovněž Civic Si zaměřený na výkon a sportovní Civic Type R. Očekává se, že se obě specifikace se dostanou do prodeje u nás v Evropě.

Honda zatím zveřejnila pouze ilustraci kabiny s novým vzhledem. Byla stejně jako exteriér přepracovaná s ohledem na jednoduchost. Palubní desce dominuje digitální přístrovový panel řidiče a inovativní devítipalcový dotykový displej infotainmentu.

Automobilka neuvedla k Civicu žádné technické informace, ale již dříve potvrdila, že do roku 2022 elektrifikuje celou hlavní evropskou řadu. Existuje tak potenciální možnost využít upravenou verzi inovativního hybridního ústrojí e: HEV z aktuálního modelu Honda Jazz.

Přepracovaná přední část je vybavena štíhlými LED světlomety a užší přední maskou, zatímco spodní část předního nárazníku byla zjednodušena jediným přívodem vzduchu, jenž se táhne téměř přes celou šířku předního nárazníku. Prodloužila se rovněž kapota, jež nyní podle výrobce poskytne "prémiový boční pohled." Cílem úprav je zvětšit přitažlivost modelu v globálním měřítku.

Produkce nové generace Hondy Civic se však přesune ze současného domova automobilu ve Swindonu do jedné z globálních továren společnosti, pravděpodobně v Japonsku. Britský výrobní závod automobilky Honda má být totiž příští rok uzavřen. Přikládám prezentaci vozu na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express