Honda CB300R 2022: Novinka rozšiřuje skupinu naháčů Neo Sports Café (VIDEO)..!

24.01.2022 14:19

Inovativní japonská mašina z kategorie lehkých strojů s hmotností pouhých 144 kg včetně náplní disponuje kapalinou chlazeným čtyřventilovým jednoválcem DOHC o objemu 286 cm3. Dosahuje maximálního výkonu 40 koní a 27.5 Nm točivého momentu. Honda je vybavena pomocnou/kluznou spojkou, která umožňuje hladké řazení a zabraňuje odskakování zadního kola při prudkém podřazení během razantního brzdění.

Rám je tvořen kombinací lisovaných profilů a trubek, díky čemuž nabízí vyváženou tuhost poskytující jezdci skvělou zpětnou vazbu. Podobně jako větší sourozenci je motocykl nově vybaven 41mm inverzní vidlicí SFF-BP, která zajišťuje lepší jízdní vlastnosti, absorbci rázů a kontrolu nad strojem.

V bohaté výbavě dále najdeme radiální přední čtyřpístový brzdič Nissin s plovoucím kotoučem o průměru 296 mm bez středového upevnění, systém ABS řízený jednotkou IMU, radiální pneumatiky, zkosená ocelová řídítka, inovovaný LCD přístrojový panel nebo kompletní LED osvětlení. Velká škoda, že zde není k dispozici 12V zásuvka ani konektor USB.

Výška sedla je 799 milimetrů, což ocení menší postavy. V kombinovaném režimu si novinka řekne v průměru o 3.3 l Naturalu na 100 kilometrů. Nádrž má kapacitu 10 litrů.

Honda CB300R modelový rok 2022 bude k dispozici v novém perleťově žlutém odstínu Pearl Dusk Yellow a matné perleťové modré Mat Pearl Agile Blue (foto níže). Dále nabídka zahrne černou Mat Gunpowder Black Metallic a červenou Candy Chromosphere Red.

České zastoupení značky zveřejnilo rovněž oficiální cenu 134.900 včetně DPH. O dostupnosti stroje se informujte u svých dealerů Honda. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Honda