HISPANO-SUIZA CARMEN: Elektrické luxusní GT ze Španělska (VIDEO)..!

06.02.2019 14:00

Ikonický výrobce luxusních automobilů připravuje do Ženevy celosvětový debut nazvaný "Carmen" podle vnučky zakladatele společnosti Damiana Mateu.

Již před druhou světovou válkou se značka věnovala vedle stavby leteckých motorů produkci automobilů. Naše Škoda dokonce během dvacátých let minulého století vyráběla licenčně model H6B pod názvem Škoda Hispano-Suiza 25/100 HP. Výše vidíme originál H-S Coupé de Ville.

V šedesátých letech firma fungovala pod novým vlastníkem už jen v leteckém průmyslu. Nyní je tedy šance uspět s elektrickým vozem typu Grand Tourer. Základ tvoří super tuhý monokok z uhlíkových vláken.

Nová produkční verze čerpá inspiraci z modelu Dubonnet Xenia, jednoho z elegantních a luxusních aut postavených v roce 1938 Hispano Suiza (snímek výše). Výrobu a vývoj "Carmen" včetně elektrické jednotky vede partnerská firma QEV Technologies se sídlem rovněž v Barceloně. Má bohaté zkušenosti s designem a závodní sérií Formula-E.

Pojďme se na inspirativní Dubonnet Xenia podívat s jedním z nejznámějších amerických moderátorů a komiků Jay Lenem na videu. Světová premiéra hyper luxusního elektromobilu Carmen GT proběhne 5. března na Motor Show v Ženevě. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress