HISPANO SUIZA Carmen Boulogne 2020: Elektrický hyperluxusní sportovec pro Michaela Fuxe (VIDEO)..!

29.07.2020 08:22

Světově proslulý automobilový fanoušek a podnikatel Michael Fux se zamiloval do nejnovějšího modelu španělské značky. Jeho sbírku více než 160 vozů proto obohatí Hispano Suiza Carmen Boulogne, čímž se stal v moderní době také prvním zákazníkem automobilky v USA.

Specifikace zakázky pro jeho plně elektrickou Carmen Boulogne je jednou z 19, která má být dokončena. V technickém centru Hispano Suiza v Barceloně spolupracoval Fux při "stavbě" auta s designovým týmem výrobce. Odráží jeho lásku k zářivé barvě a maximálnímu luxusu.

Karoserie získala kovově fialový lak doplněný o měděné akcenty na přední masce, vnějších zpětných zrcátkách, okenním obložení a kolech. V kabině najdeme bílá kožená sedadla opatřena fialovým lemováním. Podobně zdobený je rovněž volant vyrobený z uhlíkových vláken.

Automobil o hmotnosti 1.630 kg disponuje "elektrickým srdcem" s výkonem 1.114 koní. Sprint z nuly na sto zvládá Carmen Boulogne s lehkostí za 2.6 sekundy. Výrobce uvádí maximální rychlost 290 km v hodině.

Inovativní hyperluxusní model měl být chloubou letošní březnové Auto Show v Ženevě, kterou zastavil koronavirus (snímek níže). Hispano Suiza Carmen Boulogne bude stát podle výbavy od 1.65 mil. EUR (plus daně).

Možná jste nevěděli, že Hispano Suiza má dlouhou historii. Jen v letech 1904 až 1946 postavila automobilka více než 12 tisíc luxusních vozů a vyrobila 50 tisíc leteckých motorů. Se svým sídlem, technickým centrem a závodem v Barceloně ztělesňuje hrdého španělského ducha se silným rodinným odkazem. Značku dnes vlastní čtvrtá generace rodiny Suqué Mateu. Podívejte se na video. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress