Hennessey VENOM F5: Dostane se do výroby rovněž roadster (VIDEO)..?

17.05.2019 08:43

Podle britského Auto Expressu společnost oznámila vedle coupé i zvažovanou výrobu této varianty. Roadster Venom F5 bude patrně nejnovějším prototypem Hennessey Performance. Testovací program se má rozběhnout ještě letos.

Hypercar ve verzi coupé se objeví v prodeji během příštího roku s limitovanou produkcí pouze 24 jednotek a cenou 1.6 milionu dolarů. Počet roasterů bude pravděpodobně omezen na stejném počtu.

Hennessey Venom F5 byl poprvé představen na SEMA Show 2017 v Las Vegas. Výrobce odhalil interiér vozu. Přístrojová deska, dveře, ale i podlaha jsou vyrobeny z uhlíkových vláken pro maximální snížení hmotnosti.

Osmiválcové Bi-turbo produkuje neskutečných 1.600 koní. Snová je i maximální rychlost 467 km za hodinu. Hennessey tvrdí, že "F5" může zrychlit z 0 na 300 km/h za méně než 10 sekund. Byl by tak rychlejší než monoposty Formule 1.

Sprint z 0-400 km/h a zpět na nulu bude údajně trvat méně než 30 vteřin. Venom by tak překonal světový rekord, který drží Koenigsegg Agera RS o více než šest vteřin. Koenigsegg má v současnosti na svém kontě primát sériově vyráběného vozu s hodnotou 447.2 km v hodině. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express