HARLEY-DAVIDSON LiveWire™: Elektrický Harley s internetem má cenu (VIDEO)..!

09.01.2019 09:27

Legendární značka představuje v těchto dnech na veletrhu CES v Las Vegas motocykl LiveWire. Inovativní stroj o hmotnosti necelých 200 kilogramů nabízí moderním bajkerům elektrický pohon, inovativní design a mobilní konektivitu.

Model využívá špičkové technologie, vždyť je standardně vybaven systémem Electronic Chassis Control s funkcí ABS i možností aktivace v náklonu s kontrolou trakce. Disponuje nejnovější verzi jednotek pro měření setrvačných sil a poslední technologií snímače ABS.

Elektrický motor nepotřebuje spojku ani řazení převodových stupňů, takže podstatně zjednodušuje ovládání pro začínající jezdce. Všichni patrně ocení brzdný účinek rekuperačního režimu, jenž ukládá energii zpět do baterie. Hlavně při častých rozjezdech a brzdění při jízdě ve městě.

Na jedno nabití zvládne mašina i 177 kilometrů. Rychlonabíječka doplní potřebnou energii za 30 minut. Z běžné zásuvky to trvá přes noc. Řidič má k dispozici barevný displej 4.3palce s potřebnými hodnotami a jedinečný systém H-D Connect se stálým připojením LTE a GPS jednotkou.

Ptáte se na výkon? LiveWire™ dokáže zrychlit z nuly na stovku za méně než 3.5 sekundy. Jednotka Revelation nabízí 100 procent jmenovitého točivého momentu hned po otočení rukojetí plynu. Když k tomu přičtu výbornou ovladatelnost, špičkové materiály, zpracování nebo kompletní sadu elektronických asistentů a rozhraní pro dokonalou konektivitu, je problémem snad jen vysoká cena. Přeci jenom 27.860 eur + DPH není zrovna málo. Do prodeje se má novinka dostat ve druhé polovině roku včetně Česka. A takhle sviští na silnici elektrický Harley! Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: HD