GTO Engineering 2021: Výroba Moderny s motorem V12 potvrzena (2xVIDEO)..!

25.02.2021 08:45

Společnost založená na počátku osmdesátých let Markem Lyonem jako specializovaným subdodavatelem pracujícím pro některé z nejprestižnějších prodejců a specialistů na Ferrari potvrdila výrobu velmi lehkého retro vozu s dvanáctiválcovou jednotkou a využitím inovativních technologií. Svou siluetou připomíná Moderna slavný model Ferrari 250 GT.

Vývoj agregátu a design GTO Moderna je soustředěn za účelem unikátního sportovního modelu s hmotností do 1.000 kg s manuální převodovkou a motorem V12 s přirozeným atmosférickým sáním.

Lidé od šedesátých let trochu povyrostli, proto se výrobce spolu s designem dívá také na to, aby řidič i spolujezdec měli v kabině dostatek místa a přiměřeně prostorný zavazadelník. Tým inženýrů se rozhodl zachovat tradiční šasi z trubkové oceli a přidat moderní, lehký, ale vysoce pevný hliníkový pomocný rám.

Produkci projektu s kódovým označením Moderna včera potvrdil výrobce s tím, že byla dokončena stěžejní vývojová fáze. Model tak bude oslavou toho nejlepšího ze šedesátých let s inovativními technologiemi dnešních dnů. Tato aktualizace následuje po počátečních informacích o vozidle a pozitivních reakcích zájemců loni v listopadu.

GTO Engineering je mimochodem přední automobilová autorita v oblasti servisu, renovací, oprav, výroby motorů, náhradních dílů a podpory akvizic Ferrari. Firma sídlící v britském Readingu se specialisty v americkém Los Angeles staví automobily od základu, ať už jde o restaurování nebo oblíbenou řadu automobilů "Revival." Podívejte se na Ferrari 250 SWB na videu v interpretaci GTO. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress